Sibergöz-16 ve 17: Çocuk Müstehcenliği Operasyonu

Sibergöz-16 ve 17 Operasyonları kapsamında 91 kişi gözaltında

Sibergöz-16 ve 17 Operasyonları kapsamında 91 kişi gözaltında

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Sibergöz-16 ve 17 operasyonlarında  91 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele" kapsamında Sibergöz-16 operasyonlarının düzenlendiğini duyurdu.

 

Bakan Yerlikaya, çocukların korunması amacıyla suçlularla kararlı bir şekilde mücadele edildiğini belirterek, 20 ilde gerçekleştirilen Sibergöz-16 ve 17 operasyonlarının Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Ankara ve İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ifade etti.


 

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımında, sosyal medya uygulamaları üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin yapıldığı ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaşıldığının tespit edildiği bilgisi yer aldı. Bu çerçevede düzenlenen operasyonlarda 35 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

 

Bakan Yerlikaya, operasyonlara katılan güvenlik güçlerini tebrik ederek, çocukların güvenliği için yapılan çalışmalara vurgu yaptı.


 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba