Sınırda Üst Düzey Önlemler Alınıyor

Sınırda üst düzey önlemler alınıyor

Edirne'de güvenlik güçleri, sınır hattında kaçakçılık ve düzensiz yasa dışı göçle mücadelede olduğu gibi, Yunanistan'a kaçmaya çalışan terör örgütü üyelerine de geçit vermiyor.

Sınırda üst düzey önlemler alınıyor

Yunanistan sınırında terör örgütü üyelerine karşı Mehmetçik, son teknoloji yerli ve milli silahlarla teçhizatlanmış bir şekilde mücadele ediyor. Güvenlik kaynaklarına göre, bu yılın dört ayında FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ üyeleri de dahil olmak üzere toplam 162 teröristin Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandığı bildirildi. Yakalanan teröristlerden 150'si tutuklandı.
Edirne Valisi Yunus Sezer, İpsala ilçesinde Yunanistan sınırındaki hudut karakollarını ziyaret etti. 9. Hudut Tugay Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran'dan sınırdaki çalışmalar hakkında bilgi alan Sezer, sınır hattındaki güvenlik sistemleri ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan devriye yollarını inceledi.
Vali Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne'nin hem Bulgaristan hem de Yunanistan'a sınır kenti olduğunu ve yaz aylarında kaçak geçişlerde artış yaşandığını belirtti. Bu yıl, özellikle son 4 ayda 5 bin 200 düzensiz göçmen ve 174 organizatörün yakalandığını dile getirdi. Sezer, güvenlik güçlerinin aldığı önlemler sayesinde yasa dışı geçişlerin engellendiğini vurguladı.
Sezer ayrıca, bu yıl çeşitli terör örgütlerine mensup 162 örgüt üyesinin yakalandığını belirterek, alınan tedbirlerin etkili olduğunu ifade etti.
Sınır hattındaki iyileştirme ve yol çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Sezer, yakalamaların çoğunun sınır hattına gelmeden gerçekleştiğini ve bu durumun alınan tedbirlerin etkinliğini gösterdiğini belirtti.
Vali Sezer'in ziyaretine Edirne Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Eli Büber, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu da katıldı.

 

DİĞER HABERLER

Tacizci profesöre ceza
Tacizci profesöre ceza
28 Mayıs 2024 Salı
İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi