Antalya Sahilinde Son 6 Günde 8 Ceset Bulundu

Son 6 gün 8 ceset sahile vurdu

Son 6 gün 8 ceset sahile vurdu

Antalya'nın Serik ilçesinde 500 metre aralıkla sahile vurmuş 2 ceset daha bulundu.

Polis ekipleri ve sağlık görevlileri, Kadriye Mahallesi sahilinde otel çalışanları tarafından bildirilen  ihbar üzerine bölgeye sevk edildi. Sahil şeridinde 500 metrelik bir mesafede iki iskelete dönüşmüş ceset buldu. Cesetlerin cinsiyet ve kimlikleri henüz tespit edilemedi ve otopsi ile kimlik doğrulama işlemleri için Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.


Bu bulunanlar, son altı günde sahil kenarına ulaşan toplamda sekiz cesedin parçası. Çenger Mahallesi'ndeki sahilde 17 Ocak'ta bir baş ve kol, ertesi gün Alanya'daki Konaklı Mahallesi sahili ise beldeden yukarı kısmı eksik bir çocuk cesediyle karşılaşılmıştı. Daha sonra, Manavgat'ın Çenger ve Denizkent mahallelerinde cinsiyeti belirlenemeyen iki ceset ve Kadriye Mahallesi'nde genç bir kadına ait olduğu belirlenen bir ceset kıyıya vurdu. En son olarak, Aksu ilçesine bağlı bir sahilde bir ceset daha bulundu. Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, sahile ulaşan altı cesetten birinin daha önceden kaybolan M.Ş.E'ye ait olabileceği ifade edildi. Diğer beş cesede ait giysi ve ayakkabıların Suriye'de üretildiği saptandı.


11 Aralık 2023'te Suriye ve Lübnan arasındaki sahil bölgesinden hareket ederek Kıbrıs'a doğru yola çıkan ve yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin iletişiminin kesilmesine de dikkat çekilen açıklamada, bulunan cesetlerin deniz akıntısı, rüzgar ve dalgaların etkisiyle Antalya sahillerine taşınmış olabileceği üzerinde duruldu.

 

Etiketler:
Antalya

DİĞER HABERLER

Bursa
Bursa'da kaza: 5 yaralı
21 Şubat 2024 Çarşamba
Ankara
Ankara'da FETÖ operasyonu
20 Şubat 2024 Salı
Bakırköyde trafik kazası
Bakırköyde trafik kazası
20 Şubat 2024 Salı