"Mahzen-45" Operasyonuyla Suç Örgütü Çökertildi

Suç örgütüne "Mahzen-45" operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 4 ilde gerçekleştirilen "Mahzen-45" operasyonlarında, organize suç örgütü liderliğini Hakan Uslu'nun yaptığı bir grubun çökertildiğini duyurdu.

Suç örgütüne "Mahzen-45" operasyonu

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda Tekirdağ merkezli olarak İstanbul, Adana ve Mersin'de düzenlenen operasyonlarda, aralarında elebaşı Uslu'nun da bulunduğu 6 şüphelinin yakalandığını belirtti.

 

Şüphelilerin örgütlü bir şekilde "parada sahtecilik" suçunu işledikleri, sahte para üretip bu paraları piyasaya sürmeye hazırlandıklarının tespit edildiğini aktaran Bakan Yerlikaya, "Ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine ve çetelere, milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek." şeklinde konuştu.

 


Operasyonlar sırasında 3 milyon 200 bin ABD doları değerinde sahte para, 7 dolar basma kalıbı, 2 para sayma makinesi, 3 para kontrol makinesi, 3 para ayarlamada kullanılan bilgisayar, fotokopi makinesi, pres transfer makinesi, kırpma makinesi ve para basımında kullanılan matbaa makinesinin ele geçirildiğini ifade eden Yerlikaya, operasyonların başarıyla sonuçlandığını bildirdi.

 

DİĞER HABERLER

Tacizci profesöre ceza
Tacizci profesöre ceza
28 Mayıs 2024 Salı
İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi