Taksi Saldırısında Savcı Ağırlaştırılmış Müebbet İstedi

Taksici cinayetinin zanlısı için istenen ceza belli oldu

Taksici  cinayetinin zanlısı için istenen ceza belli oldu

İzmir’de taksici Oğuz Erge’yi silahla vurarak öldüren Delil Aysal hakkında iddianame hazırlandı. Savcı, zanlı Aysal’ın ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.
İzmir’in Gaziemir ilçesinde aracına bindiği taksi şoförü Oğuz Erge’yi silahla vurarak öldüren zanlı Delil Aysal hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 10. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, olayın özeti ve sanığın savunmasının yanı sıra taksideki güvenlik kamerasınca kaydedilen diyalog da yer aldı. Sanık Delil Aysal’ın savunmasında ailesiyle yaşadığı sıkıntılardan bunaldığını, kendisini öldürmek için dışarı çıktığını söylediğine yer verildi. Aysal ifadesinde olayda kullandığı silahı kimden aldığını hatırlamadığını, taksi ücretini kredi kartıyla ödemek istediğini, taksicinin pos cihazının şarjının bittiğini söylemesi üzerine ücreti daha sonra ödemeyi teklif ettiğini ancak Oğuz Erge’nin “Şimdi ödemen gerekiyor.” dediğini ileri sürdü.
Aysal, olayı bir anlık sinirle gerçekleştirdiğini savunarak, “Biraz ilerledikten sonra pişman olup döndüm. Taksiciye ait telefonu alarak ‘kızım’ diye kayıtlı numarayı arayıp durumu anlattım. 112’yi aramadım.” ifadelerini kullandı. Taksideki telefonu ve kablosuz kulaklığı aldığını anlatan Aysal, toza karşı duyarlılığı olduğu için olay sırasında maskeli olduğunu, delilleri ortadan kaldırmak için kovanları topladığını sözlerine ekledi.

Öldürülen taksi şoförü Oğuz Erge’nin kızının ifadesinde ise babasının kullandığı telefondan arama geldiği, telefonu açtığında tanımadığı bir erkeğin kendisine babasının “Gaziemir Belediyesi’nin arkasında Migros’un arkasındaki ara sokakta takside.” dediği, “Ağır yaralı, ambulans çağır, ben çağıramıyorum.” diyerek telefonu kapattığı yer aldı. Cumhuriyet savcısının olaya ilişkin değerlendirmesinde Aysal'ın suç tarihinde tanınmasına engel olabilecek şekilde başı kapüşonla kapalı ve yüzü maskeli olduğu belirtildi.
Ruhsatsız tabanca ile Erge’ye ateş edildiği, kendisini savunamayacak durumda bulunan maktule ait cep telefonuyla kablosuz kulaklığın yağmalandığı kaydedilerek, “Böylelikle şüphelinin üzerine atılı nitelikli adam öldürme, nitelikli yağma ve ruhsatsız silah taşıma suçlarını işlediği anlaşılmaktadır.” denildi.
 

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba