Taksici Katili Yakalandı İfadesi Basına Sızdı

Taksici cinayetinde katilin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Sarıyer'de bindiği taksinin şoförünü bıçaklayarak öldürüp aracı çalan İran uyruklu Y.B.G., tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Taksici cinayetinde katilin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Tarabya Mahallesi'nde 17 Nisan'da yaşanan bir olayda, İran uyruklu Y.B.G. adlı şahıs, taksici Yaşar Yanıkyürek'i (58) 5 kez bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından şüphelinin İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüphelinin Türkçe konuşmada zorluk çektiği ve kendisini ifade etmekte güçlük çektiği belirtildi. Polise verdiği ifadesinde, taksiden inmek istediğini söylediğinde şoförün kendisinden 200 dolar ücret istediğini ve bu nedenle aralarında bir tartışma çıktığını belirtti. Ardından panikleyerek kaçmak için taksiciyi bıçakladığını ve direksiyona geçtiğini ifade etti.

Şüphelinin taksiye nereden bindiği tam olarak belirlenememiş olup, aracın GPS kayıtlarının incelendiği bildirildi. Ayrıca, olayın araç içi kamerası tarafından kaydedildiği ve görüntülerde şüphelinin taksiciyi bıçakladığı ve sonra aracı kullanmaya başladığı belirtildi.

Şüpheli sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından "canavarca hisle adam öldürme" ve "yağma" suçlarından sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Öldürülen taksici Yaşar Yanıkyürek, Beyoğlu ilçesinde bulunan Yenişehir Çarşı Camii'nde cenaze namazı kılındıktan sonra defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı'na uğurlandı. Cenazeye ailesi, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı ve sevenleri katıldı.
 

DİĞER HABERLER

Tacizci profesöre ceza
Tacizci profesöre ceza
28 Mayıs 2024 Salı
İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi