Kafes-36 Operasyonları: 18 Gözaltı

Tekirdağ merkezli "Kafes-36" operasyonları: 18 gözaltı

Tekirdağ merkezli "Kafes-36" operasyonları: 18 gözaltı

Tekirdağ merkezli 7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Kafes-36” Operasyonlarında, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçlarını işleyen yurtdışı bağlantılı organize suç örgütü çökertildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü operasyonlar kapsamında, Tekirdağ merkezli olmak üzere 7 ilde "Kafes-36" adı verilen bir dizi operasyon düzenlendi. Bu operasyonlar, yabancı uyruklu bireyler tarafından kurulan sahte sosyal medya hesapları kullanılarak, Türk erkekleriyle iletişim kurup müstehcen görüntüler elde ettiklerini, bu görüntüleri tehdit ve şantaj amacıyla kullandıklarını ve evlilik vaadi ile dolandırıcılık yaptıklarını içeriyor. Ayrıca, örgüt üyelerinin yabancı bireyleri Türkiye'ye getirerek, çeşitli bankalarda birden fazla hesap açmalarını sağladıkları ve toplamda yaklaşık 30 milyon TL dolandırdıkları belirlendi.

Operasyon sonucunda, suç örgütünün elebaşının da aralarında bulunduğu toplam 18 kişi gözaltına alındı. Bu baskınlarda 2 otomobil, 33 cep telefonu, 27 sim kart, 47 farklı banka kartı, çeşitli para birimlerinde yüklü miktarda nakit para, yabancı şahıslar adına düzenlenmiş sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı evrakları ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında, suç örgütlerinin halkın huzurunu bozmaya çalıştığını fakat emniyet güçlerinin bu tür suçluların peşinde olduğunu belirtti. Bakan, operasyonları başarıyla gerçekleştiren polis ekiplerini tebrik etti ve "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız." ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:
Tekirdağ

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba