Uşak Üniversitesi'nde Tecavüz Ve Taciz

Uşak Üniversitesi’nde cinsel taciz

Uşak Üniversitesi’nde cinsel taciz

Uşak Üniversitesi'nde son günlerde meydana gelen cinsel taciz vakaları büyük yankı uyandırdı. Bir öğretim görevlisinin, bir kız öğrenciye tecavüz ettiği ve sonrasında bu öğrenciyle evlenmek zorunda kaldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 

Elde edilen bilgilere göre, daha önce Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde görev yaparken rektör tarafından görevden alınan Ramazan B.'nin 13 yıl önce Uşak Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak göreve başladığı belirlendi. Uşak Üniversitesi'nin Çağdaş Türk Lehçeleri Edebiyatı Bölümü için yapılan ilan üzerine, o dönemde Dekan Sayın Dalkıran tarafından göreve alındığı öğrenildi.

Öğretim görevlisi Ramazan B.'nin, bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunması ve ardından bu öğrencinin hamile kalmasıyla hızlıca evlenmek zorunda kalması, kamuoyunda şok etkisi yarattı. Öğrencilere yardım ediyor gibi görünerek yaklaşıp cinsel tacizlere devam ettiği iddia edilen Ramazan B.'nin sadece 2 kişiyle sınırlı kalmadığı, daha fazla öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu konuşuluyor. Ancak öğrencilerin korkularından dolayı şikayetçi olmadıkları da dile getiriliyor.

Üniversite içinde sessiz ve sakin bir kişiliğe sahip olan Ramazan B.'nin, bir başka kız öğrenciye daha cinsel tacizde bulunduğunun ortaya çıkması üzerine evlenmek zorunda kaldığı eşi tarafından şikayet edilmesi sonucunda savcılık soruşturması başlatıldığı öğrenildi. Bu olaylar, üniversite camiasında büyük bir endişe ve tartışma yarattı.
 

DİĞER HABERLER

İzmir’de korkunç patlama
İzmir’de korkunç patlama
22 Nisan 2024 Pazartesi
AVM otoparkında yangın paniği
AVM otoparkında yangın paniği
20 Nisan 2024 Cumartesi