Hakkari Ve Van'da PKK Yandaşları Gösteri Yaptı

Van ve Hakkari sokakları savaş alanına döndü

Van ve Hakkari sokakları savaş alanına döndü

DEM Partili Abdullah Zeydan'ın 'PKK'ya yardım' suçundan dolayı seçilme hakkının alınmasının ardından Van ve Hakkari'de yasadışı gösteriler sürüyor. En son PKK yandaşları AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya'nın işyerine saldırdı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan'ın "PKK'ya yardım" suçlamasıyla Adalet Bakanlığı'nın itirazı sonucunda seçilme hakkı alındı. Bu gelişmenin ardından Van ve Hakkari'de yasadışı gösteriler devam ediyor.

Hakkari'de terör örgütü PKK yandaşları, AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya'ya ait işyerine saldırdı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde olay yerinden silah sesleri duyuluyor. Benzer şekilde, Batman'da da PKK yandaşları polise taşlarla saldırdı.

Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkının Adalet Bakanlığı'nın itirazı üzerine geri alınmasıyla ilgili olarak, Van İl Seçim Kurulu mazbatayı seçimde ikinci olan AK Parti adayı Abdulahat Arvas'a verdi.

DEM Parti, Zeydan'ın seçilme hakkının seçimden iki gün önce Adalet Bakanlığı'nın itirazıyla geri alındığını duyurdu. Bu duyurunun ardından DEM Parti'nin parti binası önünde bir araya gelen bir grup, uyarılara rağmen sloganlar atıp yürüyüşe geçmeye çalıştı ve polis müdahale etti.

Abdullah Zeydan'ın "PKK sizi tükürüğüyle boğar" sözleri hatırlanıyor.
 

DİĞER HABERLER

Kazada 1 ölü 3 yaralı
Kazada 1 ölü 3 yaralı
11 Nisan 2024 Perşembe