Bebeğini Hasteneye Terk Eden Anneye Hapis İstemi

Yenidoğan bebeği terk eden annenin hapsi istendi

Yenidoğan bebeği terk eden annenin hapsi istendi

Denizli'de, yeni doğan bebeğini hastaneye terk ettiği iddia edilen bir anne hakkında, savcılık tarafından 2 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi.

Denizli'de, 19 Ağustos 2023 tarihinde Denizli Devlet Hastanesi'nde dünyaya getirdiği bebeği, hastaneden almadan ve iletişim bilgisi bırakmadan gitmesi üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından inceleme başlatılan anne G.K. hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Müdürlük, hazırlanan rapor doğrultusunda G.K. hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Denizli 11. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, geçtiğimiz yıl dünyaya gelen bebeğin hastanede terk edildiği, anne G.K'nin daha önce de hastanede doğurduğu 3 bebeği doğumdan sonra istemeyerek kurum bakımı için dilekçe verdiği belirtildi.

Yeni doğan ile birlikte 4 çocuğun da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bakımında olduğu vurgulanan iddianamede, savunmasında çocukların babalarının kim olduğunu bilmediğini, bakamayacağı için istemediğini, suç kastının olmadığını belirten G.K'nin bulunduğu kaydedildi.

İddianamede, anne G.K'nin koruma ve gözetim yükümlülüğü altında bulunan bir kişiyi kendi haline terk etmek suretiyle suç işlediği ifade edilerek, 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

Etiketler:
Denizli

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba