ABD Polisinden AA Foto Muhabirine Şiddet.

ABD Polisinden AA Foto Muhabirine Şiddet

New York'ta Filistin'e destek gösterilerini takip eden Anadolu Ajansı foto muhabiri Fatih Aktaş, New York Polisinin (NYPD) sert müdahalesine maruz kaldı.

ABD Polisinden AA Foto Muhabirine Şiddet

Brooklyn'deki protestolar sırasında polisin göstericilere karşı müdahalesini görüntülemeye çalışan Aktaş, bir polis memurunun şiddetli itmesi sonucu sert bir şekilde yere düştü.

Bir gazeteci tarafından kaydedilen video görüntülerinde, Aktaş'ın gösterileri fotoğraflamaya çalışırken bir polis memurunun şiddetli şekilde itmesiyle yere düştüğü görüldü.

Olayla ilgili konuşan Aktaş, “Gösterilere müdahaleyi görüntülemek isterken bir polis memuru beni şiddetle geriye itti, elimdeki kameraya zarar gelmemesi için sırt üstü yere düşmek zorunda kaldım, dirseğimi şiddetli şekilde yere vurdum.” dedi.

Diğer bir polis ve meslektaşlarının yardımıyla ayağa kalkıp görevine devam ettiğini belirten Aktaş, olayın sıcaklığıyla yaralanmasını fark etmediğini ancak gösterilerden sonra dirseğinde morarma olduğunu ve ağrılar hissettiğini söyledi.

Aktaş, “O an yere kafamı da vurabilirdim, o zaman daha ağır sonucu olurdu. Barışçıl eylem yapan göstericilere şiddetli polis müdahalesinden ben de nasibimi aldım.” ifadelerini kullandı.

31 Mayıs'ta New York'un Brooklyn kentindeki müze önünde Filistin lehine düzenlenen protestoya polis sert müdahalede bulunmuştu. Göstericiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Brooklyn Müzesi'nin bazı bölümlerini işgal etmişti. NYPD'nin çevik kuvvetleri birçok Filistin destekçisini gözaltına alırken, polis memurlarının bir kadın göstericiyi yere fırlatıp yumrukladığı anlar kameralara yansımıştı. Bir erkek göstericinin ise elleri arkadan kelepçelenmiş halde yüzünün kanlar içinde kaldığı görülmüştü.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

 

DİĞER HABERLER

Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
17 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan Rusya’da
Hakan Fidan Rusya’da
10 Haziran 2024 Pazartesi
Fas’tan Filistine destek
Fas’tan Filistine destek
7 Haziran 2024 Cuma
Refah hayalet kente döndü
Refah hayalet kente döndü
1 Haziran 2024 Cumartesi
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
29 Mayıs 2024 Çarşamba