Trump, ABD Mahkemesinde Yargılanmaya Başladı

ABD tarihinde bir ilk: Trump’ın tarihi seks davası başladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında, ilişkide olduğu müstehcen film oyuncusu bir kadına 2016 başkanlık seçimleri sırasında "sus payı" ödenmesine ilişkin açılan davaya katılan Trump, mahkemeden ayrıldı.

ABD tarihinde bir ilk: Trump’ın tarihi seks davası başladı

Duruşmanın ilk gününde Trump mahkeme salonunda görüntülendi. Eski başkanın duruşma sırasında kendisini izleyebilmesi için karşısındaki duvara bir düzenek yerleştirildi. Böylece Trump, dört televizyon monitöründen biriyle kendini görebiliyor.


Trump neyle suçlanıyor?

Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’in, 2016’daki başkanlık seçimlerinden kısa bir süre önce eski porno yıldızı Stormy Daniels’a 130 bin dolar ödediği iddia edilmişti. Cohen ilk olarak bu iddiaları yalanlamış, daha sonra ödeme yaptığını kabul etmişti. Fakat Cohen, Daniels’a yaptığı bu ödemeden hiç kimsenin haberi olmadığını savunmuştu. Trump ise Daniels ile cinsel ilişkiye girdiği iddialarını reddediyor ve davayı “siyasi” olarak tanımlıyor. New York’taki savcılar, Trump adına Daniels’a “sus payı” ödendiği yönündeki iddiaları beş yılı aşkın bir süredir soruşturuyordu.
 

DİĞER HABERLER

Filistinliler yürüyüş düzenledi
Filistinliler yürüyüş düzenledi
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
14 Mayıs 2024 Salı
Putin, Şoygu
Putin, Şoygu'yu görevden alıyor
13 Mayıs 2024 Pazartesi
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
11 Mayıs 2024 Cumartesi