Türk Damat Nikah Masasından Sınır Dışı Edildi

Avusturya'da Türk damat hayatının şokunu yaşadı

Avusturya'da Türk damat hayatının şokunu yaşadı

Avusturya'da Hamza isimli 27 yaşındaki Türk vatandaşının evlilik sevinci yarım kaldı. Nikah masasındayken yetkililer tarafından 'ülkede kaçak kaldığı' gerekçesiyle götürülen Hamza'nın sınır dışı edileceği öğrenildi.

Avusturya'da dikkat çeken bir olay meydana geldi.

Viyana'da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ile 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri nikah salonunda beklenmedik davetlilerle karşılaştı.Çift henüz evlenmeye "evet" dememişken bir anda salona giren 12 Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi'nden yetkili, Hamza'yı hiç beklemediği bir anda yakaladı.

27 yaşındaki Hamza evlenemeden nikah masasından kaldırıldı

Hamza'nın ülkede kaçak kaldığını söyleyen yetkililer, genç adamı nikah masasından kaldırdı.

Hamza'nın avukatı Gregor Klammer, "Hamza salı akşamı 19.10'da Türkiye'ye gönderilecek. Oradan da askerlik şubesine gönderilmesi bekleniyor." dedi. Klammer, Avusturya'nın bu adımının yasa dışı olduğunu da söyledi."Bir anda Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi'nden 12 yetkili girdi"

Alman Bild gazetesinin aktardığına göre gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi.

Gundula, "Nikah sırasında nikah memuru bir anda masadan kalktı ve bir şey alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran'ın Perfect isimli şarkısı çalıyordu. Ve bir anda Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi'nden 12 yetkili girdi." dedi.

 

Etiketler:
avusturyatürk

DİĞER HABERLER

Çad
Çad'da darbe girişimi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Rusya’dan ABD
Rusya’dan ABD'ye nota
23 Şubat 2024 Cuma