Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk'ta

Bayraktar TB2’ler Arnavutluk Ordusu envanterinde

Bayraktar TB2’ler Arnavutluk Ordusu envanterinde

Bayraktar Genel Müdürü Haluk Bayraktar yaptığı açıklamada Bayraktar TB2 SİHA’ların Arnavutluk Ordusunun envanterine girdiğini ve ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini duyurdu.Sosyal Medya platformu X’ten yaptığı açıklamada “Bugün tarihi bir gün” diyen BAYKAR Genel Müdürü Bayraktar, “Arnavutluk'taki ilk NATO Taktik Hava Üssü açıldı. Kuçova Hava Üssü'nün açılışı, Balkanlar ve Avrupa'nın güvenliği için yeni bir dönemin başlangıcı. Bu törenle birlikte BayraktarTB2 SİHA'lar Arnavutluk Ordusu'nun envanterine girdi. Böylece Arnavutluk Ordusu envanterine ilk kez NATO standartlarında bir hava aracı katılmış oldu.” ifadelerini kullandı

Bayraktar, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın vizyoner liderliği ve Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi'nin güçlü iş birliği ile BayraktarTB2'lerin bugün Arnavutluk semalarında ilk uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdiğini söyledi.

Bayraktar açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bayraktar TB2 SİHA'larımızın bu stratejik noktada görev alması, Arnavutluk'un ve kardeş Balkan coğrafyasının güvenliğine katkımızın önemli bir göstergesi.

BAYKAR olarak yenilikçi teknolojilerimizle, bölgesel ve küresel güvenliğe katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

 

Etiketler:
Bayraktar TB2Haluk Bayraktar

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta
22 Nisan 2024 Pazartesi