Bolivya'da Sel Felaketi: 6 Ölü , 2 Yaralı

Bolivya'da şiddetli yağış can aldı

Bolivya'da şiddetli yağış can aldı

Güney Amerika ülkesi Bolivya'nın kuzey bölgesinde meydana gelen şiddetli yağışlar sonucunda, 6 kişi hayatını kaybetti ve 2 kişi kayboldu.

Bolivya'nın başkenti La Paz'a yakın bir bölge olan Tipuani Nehri, yoğun yağmur yağışlarının ardından taştı ve bu durum, nehir kenarındaki yüzlerce evin ve tarım arazilerinin sular altında kalmasına yol açtı. Şiddetli yağışlar sonucu yaşanan sel felaketinde 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin kayıp olduğu bildirildi.


Arama ve kurtarma ekipleri kayıpları bulmak ve etkilenen bölgelerdeki sakinlere yardım sağlamak için çalışmalarına devam ediyorlar. Yetkililer, felaketten etkilenen insanlar için yardım malzemeleri sağlanacağını duyurdu ve bu zor zamanlarda destek olacaklarını ifade etti.Rapor edilen bilgilere göre, sel sularından dolayı yaklaşık 450 ev zarar görmüş ve birçok aile güvenli bölgelere tahliye edilmiş durumda. Yetkililer, zarar gören bölgelerdeki durumun iyileştirilmesi ve halkın güvenliğinin sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Etkilenen topluluklar için gerekli yardım ve desteklerin ulaştırılması konusunda çaba gösteriliyor.

 

Etiketler:
bolivya

DİĞER HABERLER

Çad
Çad'da darbe girişimi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Rusya’dan ABD
Rusya’dan ABD'ye nota
23 Şubat 2024 Cuma