Emine Erdoğan'dan Kanserle Mücadele Çağrısı

Emine Erdoğan'dan kanserle mücadele çağrısı

Emine Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üyesi Afrika Ülkelerinin Kanserle Mücadele Farkındalığının Artırılması ve Destek Programı'nın Abuja'da düzenlenen oturumunda onur konuğu olarak katılımcılara seslendi.

Emine Erdoğan'dan kanserle mücadele çağrısı

Afrika'nın doğal zenginliklerinden, kültürel çeşitliliğinden ve içten misafirperverliğinden etkilendiğini belirten Emine Erdoğan, Türk halkının selamlarını ileterek, bu tür etkinliklerin ülkeler arasında önemli köprüler kurduğunu ifade etti.


Emine Erdoğan, Türkiye'nin kanserle mücadele politikalarına değinerek, herkesin sağlık hizmetlerine erişebilmesi için sağlık altyapısını güçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Türkiye'nin çağdaş sağlık sistemine sahip olduğunu ve bu sayede başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtti.


Kanserle mücadelede doğal yaşam tarzının ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken Emine Erdoğan, geleneksel tıbbın sağlık ile doğal yaşam arasındaki bağı vurguladı. Ayrıca, tarım ve gıda ürünlerindeki kimyasal kullanımının azaltılması gerektiğini ve doğal, helal ürünlere yönelinmesi gerektiğini dile getirdi.


Emine Erdoğan, Türkiye'nin sıfır atık politikasını örnek göstererek, organik atıkların kompost yapımının teşvik edilmesi ve toprağın kimyasal gübrelerden korunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin yerel bitki türlerini koruma ve yaygınlaştırma çabalarını da anlattı.

Konuşmasında, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kanserle mücadelede daha aktif bir rol üstlenmesi gerektiğini belirten Emine Erdoğan, bu sorumluluğun komşuluk, kardeşlik ve ümmet bilincinin bir gereği olduğunu ifade etti.

Emine Erdoğan'ın Filistin'e yönelik sözleri salonda büyük alkış aldı. Programın, Afrika başta olmak üzere tüm insanlığa faydalı olması ve sağlıklı bir ümmetin inşasına katkı sağlaması temennisinde bulundu. Son olarak, programın başarılı geçmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

 

DİĞER HABERLER

Filistinliler yürüyüş düzenledi
Filistinliler yürüyüş düzenledi
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
14 Mayıs 2024 Salı
Putin, Şoygu
Putin, Şoygu'yu görevden alıyor
13 Mayıs 2024 Pazartesi
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
11 Mayıs 2024 Cumartesi