Fas’tan Filistin Destek

Fas’tan Filistine destek

Fas, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırıların etkilerinin üstesinden gelmesi için Filistin ekonomisine destek çağrısında bulundu.

Fas’tan Filistine destek

Fas Sanayi ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Riyad Mezzur, Arap Birliğine bağlı Arap Endüstriyel Kalkınma, Standardizasyon ve Madencilik Örgütünün (AIDSMO) 28. Genel Kurulunda konuştu.

Faslı Bakan Mezzur, Filistinli sivillerin korunması ve uluslararası insancıl hukuka saygı duyulmasının gerekliliğini vurguladı.

Mezzur, Filistin ekonomisinin maruz kaldığı baskıların üstesinden gelebilmesi için AIDSMO aracılığıyla destek çağrısında bulundu.

Arap ülkeleri arasındaki işbirliğine ve entegre sanayi ortaklığının güçlendirilmesine dikkati çeken Mezzur, bu sayede bölge halklarının istediği şekilde sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın elde edilebileceğini vurguladı.

Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bender bin İbrahim el-Harif de özellikle Arap ülkelerine yardım etmek ve eğitim alanlarında endüstriyel entegrasyon ve işbirliğinin artırılması için AIDSMO'nun hedeflerine ulaşmasını destekleyeceklerini belirtti.

Suudi Arabistanlı Bakan, Rabat'taki Arap Sanayi ve Madencilik Eğitim ve Danışmanlık Enstitüsünün açılışında AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Arap ülkelerinin küresel endüstriyel üretim zincirlerine katılımını desteklemek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
17 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan Rusya’da
Hakan Fidan Rusya’da
10 Haziran 2024 Pazartesi
Fas’tan Filistine destek
Fas’tan Filistine destek
7 Haziran 2024 Cuma
Refah hayalet kente döndü
Refah hayalet kente döndü
1 Haziran 2024 Cumartesi
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
29 Mayıs 2024 Çarşamba