Fransa'da 13 Bin Filistin Bayrağı Yerleştirildi

Fransa'da 13 bin Filistin bayrağı yerleştirildi

Fransa'da 13 bin Filistin bayrağı yerleştirildi

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyölerinden Gennevilliers kentindeki yerel halk, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaşamını yitiren çocukları anmak için güçlü bir mesaj verdi. 30 Mart Filistin Toprak Günü'nde bir araya gelen Filistin destekçileri, Gennevilliers'de duygusal bir eylem gerçekleştirdi.

Kentte bulunan yeşil alana toplanan vatandaşlar, İsrail'in 2023 Ekim'inden bu yana Gazze'de hayatını kaybeden her bir çocuk için bir Filistin bayrağı dikti. Bu etkileyici eyleme, Gennevilliers Belediye Başkanı Patrice Leclerc'in yanı sıra Fransa Komünist Partisi (PCF) milletvekili Elsa Faucillon da katıldı.
Leclerc'in açıklamasına göre, 13 bin Filistin bayrağı yeşil alana dikilerek, Gazze'deki acıları ve kayıpları anmak için bir anma alanı oluşturuldu.
Saldırıların başladığı Ekim 2023'ten bu yana İsrail'in Gazze'ye yönelik eylemleri büyük bir insanlık dramına neden oldu. İsrail'in açıklamalarına göre, 7 Ekim'deki saldırılarda binlerce İsrailli hayatını kaybetti. Ancak, Gazze'deki saldırılarda en az 32 bin 705 Filistinli, bunlardan 14 bin 280'i çocuk ve 9 bin 340'ı kadın olmak üzere, hayatını kaybetti. Sivil altyapının hedef alınması ve binlerce ölünün enkaz altında kaldığı bildiriliyor.
İsrail ordusunun Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 598 asker hayatını kaybederken, Filistin toplumu da binlerce kişinin hala esir tutulduğunu belirtiyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki saldırılar da yüzlerce Filistinli'nin hayatını kaybetmesine neden oldu.
Sonuç olarak, Gennevilliers'deki Filistin bayrakları eylemi, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı bir dayanışma ve protesto göstergesi olarak önemli bir anı oluşturdu.

 

DİĞER HABERLER