İHH 60 Bin Kişiye İftar Verdi

İHH 60 bin kişiye iftar verdi

İHH 60 bin kişiye iftar verdi

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de Ramazan ayının ilk 20 gününde 60 bin kişiye iftar verdi. "Ramazan Kardeşliğe Çağrı" sloganıyla 2024 yılı ramazan faaliyetlerini sürdüren İHH, iç savaşın devam ettiği Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak iftar ikram ediyor.

İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yaptığı açıklamada, Suriye'de ramazan çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini belirtti. Tahiroğlu, ramazanın başından beri her gün iftar dağıttıklarını ve Suriye'nin çeşitli bölgelerinde her gün 3 bin kişiye iftar ikram ettiklerini söyledi. İlk 20 gün içinde ise Suriye içerisinde yetim, dul, yaşlı ve ihtiyaç sahibi 60 bin kişiye iftar verdiklerini belirtti.
Tahiroğlu, hayırseverleri ramazanın son günlerinde destek vermeye davet ederek, "İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bu yılki sloganımız Ramazan Kardeşliğe Çağrı oldu. Bu vesileyle hayırseverleri başta savaş bölgeleri olmak üzere tüm dünyadaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine destek vermeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu.
İHH, iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye'de yardım çalışmaları yürütüyor.

 

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta
22 Nisan 2024 Pazartesi