İHH’dan 16 Bin Aileye Kış Yardımı

İHH’dan 16 bin aileye kış yardımı

İHH’dan 16 bin aileye kış yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlattığı kış kampanyası çerçevesinde Suriye'nin kuzeybatısında yaklaşık 16 bin aileye kış yardımı sağlandı.

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, kış mevsimi boyunca Suriye'nin İdlib, Afrin, Azez ve Cerablus bölgelerinde kış yardımı faaliyetlerinin sürdürüldüğünü belirtti.
Tosun, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardımların dağıtıldığını aktardı ve kampanyanın 1 Aralık 2023 ile 22 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildiğini ifade etti.
Gerçekleştirilen yardım faaliyetleri hakkında detaylar veren Tosun, "Suriye’nin İdlib, Afrin, Azez ve Cerablus bölgelerinde 3 bin 303 ton kömür, 34 bin 874 battaniye, 22 bin mont, 37 bin adet çizme, 4 bin sünger yatak, 3 bin 139 soba ve 8 bin 171 adet gıda kolisi dağıttık. Bu dağıtımlardan 4 bin 608 aile istifade etti. Destek veren bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.
Tosun, böylece kış yardım çalışmaları kapsamında toplamda 15 bin 744 aileye yardım ulaştırıldığını belirtti.
İHH'nın, Suriye'deki iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana insani yardım faaliyetlerini sürdürdüğü biliniyor.

 

DİĞER HABERLER