İran’da Yürüyüş Düzenlendi

İran’da yürüyüş düzenlendi

İran'da İsrail'e yönelik yapılan saldırıları kutlamak ve İsrail'i kınamak amacıyla bir dizi gösteri ve yürüyüş düzenlendi.

İran’da yürüyüş düzenlendi

Dün yapılan çağrılar sonucunda, İran'ın çeşitli şehirlerinde halkın sokaklara çıkması istendi. Bugün, Tahran başta olmak üzere birçok kentte insanlar, İsrail'e yönelik gerçekleştirilen saldırıları kutlayan ve destekleyen sloganlar atarken, aynı zamanda ABD ve İsrail karşıtı sloganlar da dile getirdi.
Bu gösterilerin ardında, İran'ın İsrail'e 13 Nisan'da gerçekleştirdiği saldırılar yatıyor. İsrail'in Şam'daki konsolosluk binasına düzenlediği hava saldırısının ardından, İran'ın İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle karşılık verdiği biliniyor.
İran devlet televizyonu, İran'ın İsfahan eyaletindeki hava üssünün kuzeydoğusunda ve Tebriz eyaletinin kuzeybatısında patlama sesleri duyulduğunu bildirdi. Bu patlamaların İsrail'in saldırısı sonucu gerçekleştiği iddia edildi. Ancak, İsrail makamlarından bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.
Öte yandan, Suriye haber ajansı SANA, İsrail'in Suriye'nin güney sınırlarındaki birkaç noktaya roket saldırısı düzenlediğini iddia etti.
İran ve İsrail arasındaki gerilim, bölgedeki siyasi durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Bu gelişmelerin ardından, uluslararası toplumun bu tür gerginliklerin barışçıl yollarla çözülmesi için çaba göstermesi bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

Filistinliler yürüyüş düzenledi
Filistinliler yürüyüş düzenledi
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
14 Mayıs 2024 Salı
Putin, Şoygu
Putin, Şoygu'yu görevden alıyor
13 Mayıs 2024 Pazartesi
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
11 Mayıs 2024 Cumartesi