İsrail Basınından Skandal İddia

İsrail basınından skandal iddia

Malmö'de düzenlenen 68. Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsviçre'yi temsil eden Nemo'nun "The Code" adlı şarkısıyla zafer elde etmesi, İsrail protestolarıyla gölgelendi.

İsrail basınından skandal iddia

Yarışmanın finalinde ve öncesinde bir dizi protesto ve kriz yaşandı. İsrailli şarkıcı Eden Golan'ın performansı sırasında, "Kasırga" adlı şarkısına Filistin sloganları eşlik etti ve şarkıcı sahnede yuhalandı.

Oylama sürecinde de İsrail'e oy veren ülkelerin ıslıklanmasıyla birlikte, Eurovision yarışması İsrail basınında da yankı uyandırdı. Maariv Gazetesi'nin skandal iddiası, Eden Golan'ın performansı sırasında izlenme oranının yüzde 52.8'e ulaştığı yönündeydi. Yayıncı kuruluşun normalde yüzde 37.3 olan ortalama izlenme oranını aştığı belirtilirken, gazete bu durumu "Sayemizde reyting gördünüz" şeklinde yorumladı.Protestolar sadece yarışma alanında değil, dışarıda da yaşandı. Malmö Arena'nın önünde toplanan İsrail karşıtı gruplar, İsrail'in yarışmaya katılımını protesto etti. Bu protestoların arbedeye dönüşmesi sonucunda polis 10 kişiyi gözaltına aldı.

 

DİĞER HABERLER

Filistinliler yürüyüş düzenledi
Filistinliler yürüyüş düzenledi
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
14 Mayıs 2024 Salı
Putin, Şoygu
Putin, Şoygu'yu görevden alıyor
13 Mayıs 2024 Pazartesi
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
11 Mayıs 2024 Cumartesi