İsrail Binlerce Filistinliyi Göçe Zorladı

İsrail binlerce Filistinliyi göçe zorladı

Gazze Şeridi'nde bulunan Cibaliya Mülteci Kampı'na yönelik İsrail savaş uçaklarının düzenlediği 100'den fazla saldırı sonrasında binlerce Filistinli, kuzey bölgelerinden kentin batısına doğru göç etmek zorunda kaldı.


İsrail binlerce Filistinliyi göçe zorladı

Gece boyunca devam eden saldırılarda Cibaliya Mülteci Kampı'na topçu atışları gerçekleştirilirken, savaş helikopterleri ve İHA'lar da bölgedeki her türlü hareketi hedef aldı.

Aynı zamanda Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah bölgesinde de sivillere ait evlerin yanı sıra yollar ve boş alanların havadan bombalandığı rapor edildi. Bu saldırıların ardından, Gazze'deki Zeytun Mahallesi'nden binlerce Filistinli, sabahın erken saatlerinden itibaren kentin batısındaki bölgelere göç etmeye başladı.SİVİL SAVUNMA EKİPLERİ BÖLGEYE ULAŞAMIYOR

Gazze'deki Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun yoğun ateşi nedeniyle ekiplerinin saldırıya uğrayan bölgelere giriş yapamadığını belirtti. Kuzeyde yaşayan insanların yoğun bombardımana maruz kaldığını ve yaralıların yardımına ulaşmanın imkansız olduğunu ifade etti.

Basal ayrıca, İsrail ordusunun Sivil Savunma ekiplerini kasıtlı olarak hedef aldığını ve Gazze Şeridi'ndeki kuzey bölgelerindeki hastanelerin tamamının hizmet dışı olduğunu aktardı.

Bu arada bölgeye girmeye çalışan İsrail ordusu ile Filistinli direniş grupları arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail askerlerine karşı Cibaliya Mülteci Kampı'nın doğusunda şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

 

DİĞER HABERLER

Filistinliler yürüyüş düzenledi
Filistinliler yürüyüş düzenledi
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
Yüzlerce kişi evsiz kaldı
14 Mayıs 2024 Salı
Putin, Şoygu
Putin, Şoygu'yu görevden alıyor
13 Mayıs 2024 Pazartesi
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
5,2 büyüklüğünde deprem oldu
11 Mayıs 2024 Cumartesi