İsrail Ordusu 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail Ordusu Batı Şeria'da 25 Filistinliyi gözaltına aldı

Son 24 saat içinde İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria'da en az 25 Filistinliyi daha gözaltına aldığı belirtildi.

İsrail Ordusu Batı Şeria'da  25 Filistinliyi gözaltına aldı

Filistin Esirler Cemiyeti ve Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti tarafından yapılan ortak açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria'da baskınlarını sürdürdüğü ifade edildi.

Kalkilya, Kudüs, El Halil ve Cenin kentlerinde gerçekleşen operasyonlarda, aralarında bir gazeteci ve iki kadının da bulunduğu en az 25 Filistinlinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, İsrail askerlerinin Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyip, mülklerini tahrip ettiği ve gözaltı sırasında şiddet kullandığı bilgisi de paylaşıldı.

Filistinli kaynaklar, İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria'da gözaltına aldığı Filistinli sayısının 8 bin 935'e yükseldiğini ifade etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te, 7 Ekim'den bu yana İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında toplam 519 Filistinlinin hayatını kaybettiği de bildirildi.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Hakan Fidan Rusya’da
Hakan Fidan Rusya’da
10 Haziran 2024 Pazartesi
Fas’tan Filistine destek
Fas’tan Filistine destek
7 Haziran 2024 Cuma
Refah hayalet kente döndü
Refah hayalet kente döndü
1 Haziran 2024 Cumartesi
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
29 Mayıs 2024 Çarşamba