İtalya Sardinya'da Filmleri Aratmayan Soygun

İtalya'da filmleri aratmayan bir soygun gerçekleşti

İtalya'da filmleri aratmayan bir soygun gerçekleşti

İtalya'nın Sardinya adası, çarşamba günü filmleri andıran bir soyguna sahne oldu.

Çete üyeleri, askeri üniformalar giymiş ve Sassari'nin yakınlarındaki bir kasabada çöp kamyonlarıyla yolu kapatarak zırhlı bir araç konvoyunu durdurdu. Sabah saat 8 civarında gerçekleşen soyguna ait detaylar, konvoyun üzerine açılan ateş ve bir güvenlik görevlisinin yaralanmasıyla başladı. Soyguncular daha sonra kesme araçlarıyla zırhlı araçların içine girerek içindeki paraları çaldılar. Kalaşnikof taşıyan saldırganlar, emeklilik maaşlarından oluşan 4 milyon euroyu alarak kaçtılar.

Bu ekip, İtalya'nın güneyindeki Cerignola kasabasındaki bir çetenin de benzer taktiklerini kullanıyor ve yaptıkları bazıları tarafından "Hızlı ve Öfkeli" film serisindeki sahnelerle karşılaştırılıyordu. Polis, olay yerine yakın bir bölgede patlayıcılar dolu bir çanta ve iki terk edilmiş kaçış arabası buldu. Soruşturma ve fail avı devam ederken, bir şoför yerel gazeteye verdiği demeçte ekibin sessizce ve iyi organize bir şekilde hareket ettiğini belirtti.

Sardinya adasındaki bu tür otoyol soygunları giderek artan bir sorun haline geliyor ve son on yıl içinde onlarca olay kaydedildi. Özel güvenlik görevlilerini temsil eden bir konfederasyonun başkanı olan Lorenzo Tramaglino, bu mesleğin giderek daha riskli olduğunu ve İtalya'daki 60 bin özel güvenlik görevlisinin ne yeterli korunmaya sahip olduğunu ne de bu riskleri alacak kadar yeterli ücretlendirme aldığını ifade etti.
 

Etiketler:
İtalya

DİĞER HABERLER

Çad
Çad'da darbe girişimi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Rusya’dan ABD
Rusya’dan ABD'ye nota
23 Şubat 2024 Cuma