Kızılay Azerbaycan'da Ramazan Yardımı Dağıttı

Kızılay Azerbaycan'da ramazan yardımı dağıttı

Kızılay Azerbaycan'da ramazan yardımı dağıttı

Türk Kızılayı, Ramazan yardımları kapsamında Azerbaycan'da 500 aileye ulaştırılacak olan yardım kolilerinin dağıtımına başladı.

Türk Kızılayı tarafından hazırlanan gıda paketleri, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sarılar'ın katıldığı bir törenle Azerbaycanlı yetkililere teslim edildi. Azerbaycan Kızılayı gönüllülerinin de katkısıyla gerçekleştirilen dağıtım töreninde ihtiyaç sahiplerine yardımlar teslim edildi.
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Sarılar, yaptığı konuşmada Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'la birlikte olduğunu ve bu dayanışmanın devam edeceğini vurguladı. Sarılar, Türk Kızılayının yılda yaklaşık 8,8 milyon insana ulaştığını ve bunun için 500 milyon dolar harcadığını belirtti.
Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ise Türk Kızılayının dost ve kardeş ülkelere yardımını ulaştırmasından dolayı teşekkür etti. Bağcı, Türk Kızılayının devletten yardım almadığını ve Türk halkının bağışlarıyla faaliyet gösterdiğini vurguladı.
Bağcı, Türk Kızılayının Azerbaycan'a yaptığı yardımların sembolik öneme sahip olduğunu belirterek, bu yardımın ramazan ayında kardeşlerin bir araya gelmesini temsil ettiğini ifade etti. Ayrıca Bağcı, Türk Kızılayının dünyanın her yerinde mazlumların yanında olduğunu ve Türkiye'nin barış ve insani yardım çabalarını sürdüreceğini vurguladı.
Bağcı, son olarak, Türk Kızılayının Gazze'ye yönelik yardımlarına dikkat çekerek, Türkiye'nin Filistin davasının yanında olduğunu ve barış için çaba harcadığını belirtti.

 

DİĞER HABERLER