Şam Konsolosluk Binası Vuruldu

Konsolosluk binasına saldırı: 5 İran askeri öldü

Konsolosluk binasına saldırı: 5 İran askeri öldü

İsrail basını, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 5 kişinin tamamının İran'ın askeri personeli olduğunu bildirdi.

İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına yapılan saldırıda hayatını kaybeden 5 kişinin tamamı İran askeri personeli.  Saldırıda ölenler arasında, İran'ın Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Muhammed Rıza Zahidi'nin olduğu belirtiliyor. Zahidi'nin, Lübnan, Suriye ve Filistin'deki silahlı gruplardan sorumlu olduğu ve İsrail'e saldırıları yönettiği iddia ediliyor.

Zahidi'nin kara güçlerinin yanı sıra hava unsurlarından da sorumlu olduğu biliniyor. Şam'daki İran konsolosluk binasına yapılan saldırıyı resmi olarak üstlenmeyen Tel Aviv yönetimi, benzer saldırılarda olduğu gibi bu saldırıyı da üstlenmedi. Hüseyin Ekberi, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına düzenlenen saldırıyı İsrail'in gerçekleştirdiğini belirterek, buna güçlü bir şekilde karşılık vereceklerini açıklamıştı.

İsrail basınına göre, İran'ın muhtemel misilleme saldırılarına karşı Tel Aviv'in yurt dışındaki diplomatik misyonlarında alarm durumuna geçtiği belirtiliyor.
 

DİĞER HABERLER