Mitingde Can Pazarı: 5 Ölü, 50 Yaralı

Mitingde can pazarı: 5 ölü, 50 yaralı

Meksika'da 2 Haziran'da yapılacak devlet başkanlığı seçimi öncesi, adaylardan Jorge Alvarez Maynez'in mitinginde bir kaza meydana geldi. Sahnedeki dev metal ekranın halkın üzerine düşmesi ve sahnenin çatısının çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.

Mitingde can pazarı: 5 ölü, 50 yaralı

Yurttaş Hareketi'nin devlet başkanı adayı Maynez, ekibiyle birlikte destekçilerini selamladığı sırada, sahnedeki dev metal ekran aniden katılımcıların üzerine düştü.Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Maynez, X (eski Twitter) hesabında yaptığı açıklamada sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti ve "İyiyim ve olup biteni takip etmek için devlet yetkilileriyle iletişim halindeyim." ifadesini kullandı.Şiddetli rüzgarın etkisiyle dev metal ekranın mitingi takip edenlerin üzerine düştüğü ve ardından sahnenin çatısının çökmesi sonucu büyük bir panik yaşandı.
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador da X hesabındaki paylaşımında, kazadan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, ölen kişilerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.
Nuevo Leon Valisi Samuel Garcia da yaptığı açıklamada, trajik bir kaza yaşandığını ve yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti.  


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!           
 

DİĞER HABERLER

Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
Nijer halkı Türkiye’ye minnettar
17 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan Rusya’da
Hakan Fidan Rusya’da
10 Haziran 2024 Pazartesi
Fas’tan Filistine destek
Fas’tan Filistine destek
7 Haziran 2024 Cuma
Refah hayalet kente döndü
Refah hayalet kente döndü
1 Haziran 2024 Cumartesi
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
29 Mayıs 2024 Çarşamba