Kanada'da Tarikat Lideri Tecavüz İle Gündem Yarattı

Tarikat Lideri tüm kadınları zorla hamile bıraktı

Tarikat Lideri tüm kadınları zorla hamile bıraktı

1970'lerin başından 1980'li yılların sonlarına kadar kendi kurduğu 'Ant Hill Kids' tarikatının lideri olan Roch Thériault, takipçilerini cinsel saldırı, sakatlama ve cinayet de dahil olmak üzere sayısız eziyete sürükledi. 


Kanada'nın Quebec bölgesinde 16 Mayıs 1947'de doğan Roch Thériault, 7 çocuklu bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi. Ailesinin Katolik inancından ve yaşam tarzından sürekli şikayetçi olmasının ardından, farklı bir yaşam tarzı arayışına girdi. İlk gençlik yıllarında zorluklarla mücadele eden ve dikkat çekici davranışlar sergileyen Thériault, erken yaşta okulu bıraktı ve kendisini dini inançların derinliklerine adadı. Thériault'un düşünceleri zamanla sapkın bir yöne kaydı ve sonunda 1977'de Yedinci Gün Adventist Kilisesi'nin inançlarına dayanan kıyamet kültü "Ant Hill Kids"i kurdu. Tarikatına inananları, dünyanın sonunun yaklaştığına inandığı kıyamete hazırlamaya ikna etti. Ancak tarikatın iç yüzü, Thériault'un kontrolü altında giderek daha karanlık bir hal aldı.
Thériault, tarikat üyelerine cinsel istismarda bulunmak ve fiziksel işkence uygulamak gibi korkunç eylemlere başladı. Kadınları zorla hamile bıraktı, üyelerini finansal olarak sömürdü ve onları dış dünyadan izole etti. İstismar ve işkenceye maruz kalan bazı üyeler, tarikatten kaçmaya çalıştı ancak Thériault'un şiddetinden kaçmak zordu. 1989'da Thériault nihayet tutuklandı ve cinayet dahil bir dizi suçtan mahkum edildi. 2010'da hapishanede bir mahkum tarafından öldürüldü.
 

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta
22 Nisan 2024 Pazartesi