TİKA Bosna Hersek’te Gıda Dağıtımına Başladı

TİKA Bosna Hersek’te gıda dağıtımına başladı

TİKA Bosna Hersek’te gıda dağıtımına başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek'teki ihtiyaç sahiplerine ramazanda dağıtılmak üzere 30 tonluk gıda paketi desteği sağladı.

Ramazan ayının ikinci haftasında tamamlanacak olan dağıtım, Merhamet Müslüman Yardımlaşma Derneği, EMMAUS Uluslararası Dayanışma Forumu ve Bosna Hersek İslam Birliği gibi yerel ortaklarla işbirliği içinde gerçekleştirilecek.
"Bosna Hersek 2024 Yılı Ramazan Gıda Paketi Desteği Projesi" kapsamında hazırlanan toplam 30 tonluk paketler, Bosna Hersek'in çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak. Dağıtım yapılacak bölgeler arasında Srebrenitsa, Bratunac, Zvornik, Banja Luka, Bosanska Dubica, Bosanska Gradiska, Bosanska Kostajnica, Bosanski Novi, Doboj, Kotor Varos, Teslic, Bihac, Tuzla, Vitez, Trebinje, Gacko, Nevesinje, Bileca, Foca, Visegrad, Rudo, Vlasenica, Bijeljina, Glamoc, Livno, Jezero, Sipovo, Jajce, Caplina, Stolac, Zenica, Vares, Zepse, Maglaj, Doboj İstok, Gracanica, Velika Kladusa, Mostar ve Saraybosna yer alıyor.
Proje kapsamında, 1992-1995 yıllarındaki savaşta yerlerini terk edip daha sonra geri dönen ailelere, Romanlara, aile içi şiddet mağduru kadınlara, Gazze'den tahliye edilerek Bosna Hersek'e gelen Filistinlilere ve diğer dezavantajlı gruplara da gıda yardımı ulaştırılacak.

 

DİĞER HABERLER

İsmail Heniyye konuştu
İsmail Heniyye konuştu
21 Nisan 2024 Pazar