TİKA'dan Yetimlere İftar Programı

TİKA'dan yetimlere iftar programı

TİKA'dan yetimlere iftar programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın kuzey vilayetlerindeki yetimhanelerde iftar programı düzenlediğini duyurdu.

Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, ramazan ayı boyunca devam eden yardım programları kapsamında, Afganistan'ın Belh, Badahşan, Tahar, Cüzcan ve Sar-e Pol vilayetlerinde bulunan 6 yetimhanede, 1000 yetim için iftar programı düzenlendi.
Mezar-ı Şerif Yetimhanesi ve Mezar-ı Şerif Hikmet Derneği Yetimhanesi'nde kalan çocuklar için Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği yerleşkesinde iftar programı düzenlendi. Programa Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Mevlevi Abdul Rahim Kanıt, Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşe Yardımcısı Mehmet Nuri Akdoğan, Türkiye Maarif Vakfı Mezar-ı Şerif Erkek Lisesi Müdürü Hasan Ekinci ve TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi Koordinatörü Mikail Taşdemir katıldı.
Yetimlere yemekleri servis eden protokol üyeleri, Türkiye'ye ve Türk halkına dualar eden yetimlerin teşekkürlerini kabul etti.
Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Turgut, yaptığı konuşmada, ramazan ayında yetimleri unutmadıklarını ve Türk kurumlarının Afgan halkının yanında olduğunu belirtti.
Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Kanıt ise, TİKA'nın ramazan ayında kimsesiz ve yetim çocukları unutmayarak böyle güzel bir iftar programı düzenlediği için teşekkürlerini iletti.
TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi Koordinatörü Taşdemir ise, yetimlere yönelik yardımların devam edeceğini vurguladı.
İftarın ardından, TİKA ve Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan hediye paketleri yetim çocuklara dağıtıldı.

 

DİĞER HABERLER