Trump 175 Milyon Dolar Teminat Ödedi

Trump 175 milyon dolar teminat ödedi

Trump 175 milyon dolar teminat ödedi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, emlak sektöründe dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandığı 454 milyon dolarlık davada, mal varlıklarının haczedilmesini önlemek için gereken 175 milyon dolarlık teminatı ödedi.

Bu ödemeyle Trump, mal varlıklarına el konulma riskini ortadan kaldırdı. Mahkeme, davada Trump lehine karar verilmesi durumunda ödenen teminatın iade edileceğini duyurdu.
Trump'ın avukatlarından Alina Habba, "Başkan Trump, söz verildiği gibi ödemeyi yaptı. Bu haksız kararı geçersiz kılmak ve temyizde haklarını savunmak için sabırsızlanıyor." dedi.
Dolandırıcılık davasıyla ilgili olarak, New York Başsavcısı Letitia James, Trump'ın üç çocuğu ve şirketinin servetini 3,6 milyar dolar fazla gösterdiği suçlamasıyla dava açmıştı. Mahkeme, Trump'a emlak sektöründe hileli işler yapmak suçlamasıyla 354,9 milyon dolar, çocukları Donald Trump Jr. ve Eric Trump'a ise 4 milyon dolar para cezası vermişti.
Trump, kararı temyiz etmiş ve temyizde dava görülürken, New York Başsavcılığının mal varlıklarına haciz koymasını önlemek için 175 milyon dolarlık teminatı sağlaması gerekiyordu.

 

DİĞER HABERLER