Meksika'da İlginç Olay: Uçağın Kapısını Açıp Kanatta Yürüdü!

Uçağın acil çıkış kapısını açıp kanatta yürüdü!

Uçağın acil çıkış kapısını açıp kanatta yürüdü!

Mexico City Havalimanı'nda, uçağının dört saatlik bir gecikmenin ardından acil çıkıştan çıkarak kanada doğru yürüyen bir adam gözaltına alındı.

Perşembe günü Benito Juárez Uluslararası Havalimanı'nda olaylı anlar yaşandı. Başkent Meksika'dan Guatemala'ya gitmek üzere uçağa binen yolcular, saatlerdir havasız ve susuz bir şekilde bekletiliyordu.

Üç saati aşkın süredir bu koşullarda beklemeye itiraz eden bir erkek, 11.30 sularında acil çıkış kapısından çıkarak uçağın kanadında yürümeye başladı. Bu durum üzerine yetkililer hemen harekete geçerek adamı gözaltına aldı.

Uçaktaki klimanın çalışmaması nedeniyle yaşanan gecikme ve havasızlık sorununa karşı itiraz eden yolcular, ortak bir açıklama yaparak eylem yapan kişiyi desteklediklerini belirtti. Meksika'dan Guatemala'ya gitmesi planlanan AM 0672 sefer sayılı uçuştaki en az 77 yolcu, acil çıkış penceresini açan yolcunun bu eylemi herkesi korumak için gerçekleştirdiğini ve kendilerinin de tam destek verdiklerini ifade etti. Gecikme ve uçaktaki havasızlık nedeniyle sağlık açısından tehlike oluşturan koşulların ortaya çıktığını belirterek, "O, bizim hayatımızı kurtardı" dedi.

Havalimanı yetkilileri, olayın ardından uçağa bakım yapılması gerektiği için rötar yaşandığını duyurdu. Kimliği açıklanmayan eylemci yolcunun uçaktan çıkmasının ardından tekrar kabine girdiği, uçağa veya başka birine zarar vermediği ve daha sonra polise teslim olduğu bildirildi. Havalimanındaki yetkililer, olay sırasında kimsenin zarar görmediğini vurguladı.

 

Etiketler:
Meksika

DİĞER HABERLER

Gine
Gine'de hükümet feshedildi
20 Şubat 2024 Salı