Adana'da TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması

Adana'da TÜBİTAK'ın 55. lise araştırma proje yarışmaları başladı

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ), TÜBİTAK Proje Yarışması'nın kapılarını açtı. Açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Adana'da TÜBİTAK'ın 55. lise araştırma proje yarışmaları başladı

TÜBİTAK Adana Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Haşim Kelebek, yarışmanın amacını öğrencilerin bilimsel araştırma ve proje geliştirme becerilerini geliştirmek olarak belirtirken, aynı zamanda yarışma ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, açılış konuşmasında, Adana'nın ev sahipliğinde gerçekleşen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Finali'ni önemsediklerini ve desteklediklerini vurguladı. Katılımcılara dört gün boyunca keyifli bir etkinlik süreci geçireceklerini dile getirdi ve bölgeden gelen öğrencilere başarılar diledi.

Yarışma, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Tevke, üniversitenin desteğine ve ev sahipliğine teşekkürlerini iletti ve bu iş birliğinin gelecek projeler için büyük bir motivasyon kaynağı olacağını belirtti.

Açılış kurdelesi kesilerek TÜBİTAK 2204 A 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Finali başladı. Katılımcılar, stantları gezerek öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldılar. Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç, ATÜ Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Toksöz, Prof. Dr. Hasan Kurtaran, Prof. Dr. Serdar Yıldırım, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, ilçe Milli Eğitim Müdürleri, TÜBİTAK Adana Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Haşim Kelebek, akademisyenler, Milli Eğitim İdarecileri, öğretmenler ve öğrenciler, TÜBİTAK Proje Yarışması'nın açılış programına katıldı. TÜBİTAK Bölgesi'nde Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kilis illeri bulunmakta ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de katılım sağlamıştır. Üç gün sürecek bölge finalinde birinci olan 18 proje, TÜBİTAK Türkiye Finali'nde bölgeyi temsil edecek. 

DİĞER HABERLER

LGS sınavı yarın!
LGS sınavı yarın!
1 Haziran 2024 Cumartesi
LGS sınavı öncesi 9 öneri!
LGS sınavı öncesi 9 öneri!
30 Mayıs 2024 Perşembe
LGS’ye sayılı günler kaldı
LGS’ye sayılı günler kaldı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Yeni müfredat onaylandı
Yeni müfredat onaylandı
24 Mayıs 2024 Cuma
Mülakat sistemi değişiyor
Mülakat sistemi değişiyor
9 Mayıs 2024 Perşembe