Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nden YKS Kampı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nden YKS kampı

YKS kampı, ortaöğretim seviyesindeki tüm öğrencilerin yükseköğretim sınavlarına hazırlık süreçlerine destek olmayı amaçlıyor. Bu kamp, konu ve kazanım eksikliklerini gidermelerine yardımcı oluyor ve uzman öğretmenler eşliğinde görsel ve işitsel materyallerle desteklenmiş dersler sunuyor.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nden YKS kampı

YKS kampı, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ve İngilizce testinden soru çözümleri içeren kampın videoları, hafta içi her gün saat 17.00'de Genel Müdürlüğün resmî Youtube kanalında yayınlanıyor. Öğrenciler, yayınlanan videoları istedikleri zaman izleyebiliyor.
Haftalık ders programı, öğrencilerin konuları takip etmelerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanıp cuma günleri Genel Müdürlük Youtube kanalından yayınlanıyor.
Bakan Tekin, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan OGM Materyal Dijital Platformu hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.
Ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin eğitim süreçlerine destek olmak ve YKS hazırlıklarını kolaylaştırmak amacıyla sunulan OGM Materyal Dijital Platformu, öğrencilerin kullanımına açık. Bakan Tekin, platformun içeriğindeki etkileşimli etkinlikler, çalışma defterleri ve ders destek materyalleri gibi kaynaklarla öğrencilerin öğrenme deneyimlerini zenginleştirerek eğitimde zamandan ve mekandan bağımsız bir öğrenme fırsatı sunduklarını belirtti.

 

DİĞER HABERLER

LGS sınavı yarın!
LGS sınavı yarın!
1 Haziran 2024 Cumartesi
LGS sınavı öncesi 9 öneri!
LGS sınavı öncesi 9 öneri!
30 Mayıs 2024 Perşembe
LGS’ye sayılı günler kaldı
LGS’ye sayılı günler kaldı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Yeni müfredat onaylandı
Yeni müfredat onaylandı
24 Mayıs 2024 Cuma
Mülakat sistemi değişiyor
Mülakat sistemi değişiyor
9 Mayıs 2024 Perşembe