Altın Yatırımcıları Elinizi Çabuk Tutun

Altın uzmanı "altın" için zirveyi açıkladı

Altın uzmanı "altın" için zirveyi açıkladı

Serbest piyasada 2123 TL'den satılan gram altın, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Bu önemli gelişme üzerine Altın Piyasaları Uzmanı Rıza Gökay Tuğsavrol, gram altın fiyatındaki rekor kırışını değerlendirdi. 

Gazetevatan'ın haberine göre, ABD'den gelecek olan "kişisel tüketim harcamaları" verilerini bekleyen altın yatırımcısı ise günün önemli gelişmesini izliyor.
Gram altının rekorlar kırarak yükselmesi, serbest piyasada 2100 liradan alınıp 2123 TL'den satılmasıyla dikkat çekiyor. Bankalar arası piyasada ise bu sabah gram altının işlem gördüğü fiyat 2045 TL. Bu hareketin nedenleri üzerine Altın Piyasaları Uzmanı Rıza Gökay Tuğsavrol bir değerlendirme yaptı. Tuğsavrol, gram altın/TL'nin yüksek seviyelerde seyretmeye devam ettiğini ve uluslararası piyasalarda ons altının durduğunu belirtti.
Fed tarafından gelen faiz indirimine de değinen Tuğsavrol, "Ancak Fed tarafından gelen faiz indirimiyle ilgili güvercin açıklamalar gram altın/TL'yi yukarı yönlendirmektedir" dedi. Gram Altın/TL'deki yükselişin temel sebeplerinden birinin dolar/TL'nin kademesel olarak yukarı yönlü olduğunu kaydetti.
Altın uzmanlarından Mehmet Ali Yıldırım Türk ise uluslararası piyasalarda altının onsunun yıl sonunda 2400 dolar olacağına inandığını söyledi. Serbest piyasada yaşanan bu yükselişin devam edeceği ve gram altının yıl sonunda 3200 TL seviyesine kadar çıkabileceği tahmininde bulundu.
Bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, serbest piyasada gram altına olan talebin artmasıyla fiyatların da sürekli olarak artış gösterdiği görüldü. Yatırım yapmak isteyenler için bu durum büyük bir fırsat olabilir ancak risk faktörlerinin de iyi analiz edilmesi gerekiyor.
 

DİĞER HABERLER