Asgari Ücret Ve Emekli Maaşlarına Zam Gelebilir

Asgari ücret ve emekli maaşına zam sinyali

Çalışma Meclisi yıllar sonra toplanıyor. Toplantıda tarafların asgari ücret, emekli, kıdem tazminatı, esnek çalışma gibi talepleri de görüşülecek.

Asgari ücret ve emekli maaşına zam sinyali

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş ve Hak-İş'i ziyaret ederek, beş yıl aradan sonra toplanacak Çalışma Meclisi'nin önemine vurgu yaptı. Bu platformların, çalışma hayatının yapısal ve işlevsel sorunlarının çözümü için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Çalışma Meclisi'nde Türk-İş, Hak-İş, Disk, Tisk, Memur-Sen, Kamu-Sen, TOBB ve TESK gibi sendika ve iş dünyası temsilcilerinin yer alacağını, tarafların asgari ücret, emekli, kıdem tazminatı, esnek çalışma gibi konuları görüşeceğini aktardı.

Çalışma Meclisi'nin uzun bir aradan sonra toplanacak olması dikkat çekerken, 29-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtiliyor. Toplantıda, çalışma hayatının güncel sorunları ele alınacak ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Kıdem tazminatı, esnek çalışma modelleri, asgari ücret ve emekli aylıkları gibi konuların detayları görüşülecek. Ayrıca, Türk İş Kanunu'nda yapılacak düzenlemeler de ele alınacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Çalışma Meclisi'nin Türkiye Yüzyılı'nın çalışma hayatını ilgilendiren önemli bir platform olduğunu vurguladı. Çalışma Meclisi'nin çözüm odaklı bir platform olduğunu ve kalıcı refahın temini için önemli olduğunu belirtti.

Toplantı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal tarafları ağırlayarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yönelik mesajlar vereceği bildirildi.
 

DİĞER HABERLER

Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Faiz oranları yükseltildi
Faiz oranları yükseltildi
21 Mayıs 2024 Salı
Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
20 Mayıs 2024 Pazartesi