Borsada Gün Yükseliş İle Kapandı

Borsa’da 24 Nisan'da en çok hangi hisse kazandırdı ?

Borsa İstanbul'da BIST 100 güne pozitif başladıktan sonra gün içi işlemlerde yatay hareket etti.

Borsa’da 24 Nisan'da en çok hangi hisse kazandırdı ?

BIST 100 endeksi, günü alıcılı bir açılışla başladıktan sonra sabah seansında 9.766 puana kadar yükseldi ve günün zirvesini belirledi. Ancak günün ikinci yarısında bir miktar gerileyerek 9.660 puanda destek buldu. Son saatlerde yeniden 9.700 puan bandına dönen endeks, yatay bir seyir izledi ve kapanışa doğru %0,9 civarında değer artışıyla 9.720 puan bandında hareket etti.

Faktoring ve bankacılık sektörleri gün boyunca en yüksek değer artışını yaşadı ve kapanışa doğru %3 bandında değer artışına sahip oldu. Ancak spor endeksi %7 bandında düşüş göstererek günün en çok gerileyen sektörü oldu.

Mali endeks en yüksek işlem hacmiyle öne çıkarken %1,5'in üzerinde değer artışıyla BIST 100'ün yükselmesine katkı sağladı. Hizmet endeksi de yarım puanlık bir yükseliş göstererek pozitif bir katkı sağlarken, sınai endekse dahil hisselerin ortalamada negatif bir etkisi oldu. Elektrik ve petrokimya sektörleri ise gün içinde satış baskısıyla karşılaşarak negatif bir performans sergiledi.

Bugün en çok yükselen 5 BIST 100 hissesi şunlardı: VAKBN, HALKB, TSKB, ALBRK, PGSUS. En çok düşen hisseler ise BERA, REEDR, TABGD, BRYAT, DOAS olarak sıralandı.
 

DİĞER HABERLER

Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Faiz oranları yükseltildi
Faiz oranları yükseltildi
21 Mayıs 2024 Salı
Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
20 Mayıs 2024 Pazartesi