İstihdam endeksi yıllık yüzde 15,7 arttı

İstihdam endeksi yıllık yüzde 15,7 arttı

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İşgücü Girdi Endeksleri, 2.Çeyrek; Nisan-Haziran, 2021 sonuçları değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda; Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında istihdam endeksi, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,7 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 14,9 arttı, inşaat sektöründe yüzde 36,9 arttı, ticaret-hizmet sektörlerinde ise yüzde 12,6 arttığı belirtildi.


Çalışılan saat endeksi yıllık yüzde 46 arttı
Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında çalışılan saat endeksi, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 46 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 51,2, inşaat sektöründe yüzde 57,5 ve ticaret-hizmet sektörlerinde yüzde 40,5 arttığı belirtildi.
Brüt ücret-maaş endeksi yıllık yüzde 52,9 arttı
Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında brüt ücret-maaş endeksi, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 52,9 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 59,1, inşaat sektöründe yüzde 59,9 ve ticaret-hizmet sektörlerinde yüzde 47,7 arttığı belirtildi.
Saatlik işgücü maliyeti endeksi yıllık yüzde 4,5 arttı
Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 4,5 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 4,9, inşaat sektöründe yüzde 1,7 ve ticaret-hizmet sektörlerinde yüzde 5 arttığı belirtildi.
Saatlik kazanç endeksi yıllık yüzde 4,7 arttı
Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında saatlik kazanç endeksi, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 4,7 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 5,2, inşaat sektöründe yüzde 1,5 ve ticaret-hizmet sektörlerinde yüzde 5,1 arttığı belirtildi.
Saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi yıllık yüzde 3,4 arttı
Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinin, 2021 yılı 2. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3,4 arttığı bildirildi. Alt sektörler incelendiğinde yüzde 4,1 arttığı belirtildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER