Mehmet Şimşek Açıklamasında Valileri Uyardı

Mehmet Şimşek Valilere Yüklendi: Babanızın Parası Değil

Mehmet Şimşek Valilere Yüklendi: Babanızın Parası Değil

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf tedbirlerine hassasiyetle uymalarını istediği valilere, "Ben defterlerimi son sayfasına kadar kullanıyorum. Beyaz kağıt falan kullanmıyorum. Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası. Lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin" çağrısında bulundu.


Geçtiğimiz salı günü İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Valiler Toplantısı'na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuşmasında, valilerden kamuda tasarruf tedbirlerine hassasiyetle uymalarını istedi.

"HARCADIĞINIZ PARA BABANIZIN PARASI DEĞİL"

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre; tasarruf tedbirlerinin valilikler için çok önemli olduğunu vurgulayan Mehmet Şimşek açıklamasında, "Hepiniz tasarruf tedbirlerine uymakla mükellefsiniz. Taşıt kullanımından tanıtım giderlerine kadar bu alanda hassasiyet gerekiyor. 2024 yılında biz bütçeye tam uyarsak 2,7 trilyon lira açık vereceğiz. O açığı nasıl finanse edeceğiz? Borçla. Borçla finanse etmek bugünkü yüksek faiz sürecinde memleketin imkânlarının yatırım ve hizmet yerine faize gitmesi demektir. O yüzden sizin de üzerinize görev düşüyor. Ben defterlerimi son sayfasına kadar kullanıyorum. Beyaz kağıt falan kullanmıyorum. Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası. Lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin. Gösterişten uzak, mütevazi bir kamu anlayışına her alanda mecburuz" ifadelerini kullandı.

Adana Haberler

 

Etiketler:
mehmet şimşek

DİĞER HABERLER

Borsa İstanbul
Borsa İstanbul'dan çifte rekor
22 Şubat 2024 Perşembe
Benzin ve motorinde indirim müjdesi
Benzin ve motorinde indirim müjdesi
21 Şubat 2024 Çarşamba
Borsadan kapanış rekoru
Borsadan kapanış rekoru
20 Şubat 2024 Salı
İşsizlik rakamı açıklandı
İşsizlik rakamı açıklandı
19 Şubat 2024 Pazartesi