MTV Ödemeleri İçin Son Tarih 31 Ocak 2024

MTV ödemelerinde son tarih: 30 Ocak

MTV ödemelerinde son tarih: 30 Ocak

2024 yılı motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemeleri için son tarih 31 Ocak olarak belirlenmiş durumda. Vergi mükellefleri, gecikme faizi olmaması için ilk taksitlerini bu tarihe kadar ödemeleri gerekiyor.

2024 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) birinci taksit ödeme dönemi 1 Ocak'ta başladı ve ocak ayı sonuna kadar devam edecek. Bu ödemeler, milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor. Motorlu taşıtlar vergisi, yılda iki kez ödeniyor; ocak ve temmuz aylarında olmak üzere eşit iki taksit halinde tahsil ediliyor.

Bu yılın ilk taksit ödeme dönemi için 2 haftalık bir süre kaldı. Ödemeler, İnteraktif Vergi Dairesi, vergi daireleri ve PTT üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi, bankaların resmi internet siteleri üzerinden de yapılabilir.

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksit ödemeleri için son tarih 31 Ocak olarak belirlendi. Bu tarihe kadar ödeme yapmayanlar için gecikme faizi uygulanacak. Vergi mükellefleri, ödemelerini belirlenen süre içinde yaparak gecikme faiziyle karşılaşmamak için dikkatli olmalıdır.

 

Etiketler:
MTV, Son ödeme

DİĞER HABERLER

Borsa İstanbul
Borsa İstanbul'dan çifte rekor
22 Şubat 2024 Perşembe
Benzin ve motorinde indirim müjdesi
Benzin ve motorinde indirim müjdesi
21 Şubat 2024 Çarşamba
Borsadan kapanış rekoru
Borsadan kapanış rekoru
20 Şubat 2024 Salı
İşsizlik rakamı açıklandı
İşsizlik rakamı açıklandı
19 Şubat 2024 Pazartesi