New York Borsası Sabit Bir Başlangıç Yaptı

New York borsası sabit bir başlangıç yaptı

New York borsası sabit bir başlangıç yaptı

New York Borsası, haftanın son işlem gününde kararsız bir başlangıç yaptı. 

Açılışta Dow Jones endeksi yüzde 0,02 azalışla 39.774,06 puana gerilerken, S&P 500 endeksi yüzde 0,02 artışla 5.242,48 puana yükseldi. Nasdaq endeksi ise yüzde 0,09'luk bir düşüşle 16.387,83 puana geriledi.
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yıl sonuna kadar 3 faiz indirimi yapabileceğine dair devam eden iyimserlikle endeksler dün rekor seviyelere ulaşmıştı, ancak bugün yatay bir seyir izledi.
Dün New York borsasındaki ilk işlem gününde güçlü bir başlangıç yapan Reddit'in hisseleri bugün yüzde 6 değer kaybetti. Tesla'nın hisseleri, Çin'deki elektrikli araç üretiminde azalma yaşanacağına dair haberlerin ardından yaklaşık yüzde 4 düşüş yaşadı.
FedEx'in dün açıkladığı bilançosunda beklentilerin üzerinde kar açıklamasının ardından şirketin hisseleri yüzde 8'in üzerinde arttı. Ancak Kanada merkezli spor giyim şirketi Lululemon'un hisseleri, Kuzey Amerika'daki büyüme beklentilerinin düşmesiyle yaklaşık yüzde 15 oranında değer kaybetti.
ABD'li spor ürünleri şirketi Nike'ın hisseleri de Çin'de satışların yavaşlaması ve zayıf görünüm bildirmesiyle yaklaşık yüzde 8 düşüş yaşadı. Bu gelişmelerle birlikte New York Borsası, günün ilerleyen saatlerinde nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

 

DİĞER HABERLER

BDDK
BDDK'da yönetmelik değişti
18 Nisan 2024 Perşembe
VİOP güne yükselişle başladı
VİOP güne yükselişle başladı
18 Nisan 2024 Perşembe
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
17 Nisan 2024 Çarşamba