Temettü Bekleyenlere Müjde Geldi

Ömür Ertiryaki'den temettü müjdesi

Ömür Ertiryaki'den temettü müjdesi

Ömür Ertiryaki, temettü bekleyen yatırımcılara müjde verdi ve onlara tavsiyelerde bulundu.


Acar Menkul Değerler Yönetim Kurulu üyesi Ömür Ertiryaki, temettü bekleyen yatırımcılara olumlu gelişmeleri müjdeledi. Endeksin dönüş sinyalleri verdiğini belirten Ertiryaki, düzeltme hareketlerinin beklendiğini vurguladı.
Ertiryaki, vatandaşlara piyasa gelişmelerini dikkatle izlemelerini önerdi. Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Günaydın borsa sevdalıları. Temettü severler gayet mutlu bu sabah. 9400 dikkat edilirse 8100 gibi oldu. Ordan dönüyor endeks. Tabii bence biraz da düzeltmeler gelmesi lazım ve normal. O yüzden ne yapıyoruz? Gözümüz ekranda, stoplu gidiyoruz her daim. Keyifli, sağlıklı mutlu bir günümüz olsun" ifadelerini kullandı.
Temettü nedir?
   Temettü, bir şirketin kârının bir kısmının, genellikle belirli bir zaman aralığında (çoğunlukla yıllık) hissedarlarına dağıtılan bir ödeme şeklidir. Şirketin karının bir kısmının hissedarlara dağıtılması, hissedarların şirketin performansından doğrudan faydalanmalarını sağlar.

Ömür Ertiryaki kimdir?
   1999 yılında Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ömür Ertiryaki, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi (MBA) Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyer hayatına 2000 yılında Acar Menkul Değerler A.Ş. ’de Müşteri Temsilcisi olarak başlayan ve daha sonra Şef Dealer gibi çeşitli görevlerde bulunan Ertiryaki, Acar Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
 

DİĞER HABERLER