Stokçuluk Yapan İş Yerlerine Kapatma Cezası

Stokçuluk yapan iş yerlerine kapatma cezası

Yeni haftada TBMM Genel Kurulu'nda fahiş fiyat artışı ve stokçulukla mücadele konusunda önemli bir düzenleme ele alınacak.

Stokçuluk yapan iş yerlerine kapatma cezası

Düzenleme kapsamında, fahiş fiyat artışı cezası 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezası ise 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselecek.

FAHİŞ FİYATLA MÜCADELE TEKLİFİ TBMM GÜNDEMİNDE

TBMM Genel Kurulu'nun yeni haftasında, fahiş fiyatla mücadele teklifi gündeme gelecek. 23 maddelik düzenleme ile fahiş fiyat artışı cezaları ve stokçuluk cezaları ciddi şekilde yükseltilecek. Ayrıca, en az 3 kez stokçuluk yapanlara 6 gün iş yeri kapatma cezası verilebilecek.

PAZARCILARA TEZGAH TAHSİSİ DİREKT OLACAK

Teklif ile kapalı pazar yerlerindeki tezgahların aracılar yoluyla kiralanması da yasaklanacak. Tezgahların pazarcılara doğrudan tahsisi sağlanacak. Kanun teklifinin önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA GÖRÜŞMELER BAŞLAYACAK

Ayrıca, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı kurulmasını öngören kanun teklifi'nin görüşmelerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlanacak. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin salı ve çarşamba günleri grup toplantıları yapılacak.

 

DİĞER HABERLER

Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Faiz oranları yükseltildi
Faiz oranları yükseltildi
21 Mayıs 2024 Salı
Döviz açılış fiyatları
Döviz açılış fiyatları
20 Mayıs 2024 Pazartesi