Ücretli çalışan sayısı Şubat ayında arttı

Ücretli çalışan sayısı Şubat ayında arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü tarafından 2021 yılı Şubat ayı, ücretli çalışan istatistikleri değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede; sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısının 2021 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 arttığı ve ücretli çalışan sayısının bir önceki yılın aynı ayında 12 milyon 2 bin 495 kişi iken, 2021 yılı Şubat ayında 12 milyon 614 bin 757 kişi olduğu belirtildi.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı Şubat ayında ücretli çalışan sayısının yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 8,3, inşaat sektöründe yüzde 20,7 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,7 arttığı ifade edildi.

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ücretli çalışan sayısının 2021 Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,5 arttığı bildirildi. Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı Şubat ayında ücretli çalışan sayısının aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,6 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,4 arttığı, inşaat sektöründe ise değişmediği belirtildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER