Göktaş: Yeni evleneceklere 150 bin TL kredi!

Yeni evleneceklere 150 bin lira kredi desteği

Yeni evleneceklere 150 bin lira kredi desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu için yapılan başvuruların onaylanması durumunda, geri ödemesi iki yıl sonunda başlayacak şekilde toplam 48 ay vadeli 150 bin lira kredi desteği sağlanacağını duyurdu.

Bakan Göktaş, pilot olarak deprem bölgesinden başlanacak olan Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların 15 Şubat'tan itibaren alınacağını belirterek, "Programa katılmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaları ve evlendikten sonra sunulan eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı kabul etmeleri gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Başvuruların "aile.gov.tr" internet sitesi üzerinden yapılacağını belirten Bakan Göktaş, "Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu'nda pilot bölge olarak deprem bölgesini seçtik. Bu bölge için şartları özellikle esnetiyoruz ve gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefliyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Göktaş, "Gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunarak hem aile kurmalarına hem de kendi projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olacağız. İlerleyen süreçte ise programı tüm Türkiye geneline yaygınlaştıracağız" dedi.

Programdan yararlanacak kişilere toplam 48 ay vadeli ve geri ödemesi iki yıl sonra başlayacak şekilde 150 bin lira kredi desteği sağlanacağını belirten Bakan Göktaş, "Fonun biriken parası ile süreci yöneteceğiz" dedi.

Başvuru için gerekli diğer şartların yakın zamanda açıklanacağını belirten Bakan Göktaş, "Bu fon aracılığıyla gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak ve onlara hizmet sunacağız" şeklinde konuştu.

 

Etiketler:
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

DİĞER HABERLER

Bitcoin
Bitcoin'de yükseliş devam ediyor
28 Şubat 2024 Çarşamba
Dövizle ödeme yasağında esneklik
Dövizle ödeme yasağında esneklik
28 Şubat 2024 Çarşamba
Kıyı Emniyeti 9 işçi alacak
Kıyı Emniyeti 9 işçi alacak
26 Şubat 2024 Pazartesi