2024 Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandı

Yeni Yılın Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandı

Yeni Yılın Yatırım Programı Resmi Gazete'de yayımlandı

Programda yer alan 3.799'ı ana proje olmak üzere toplam 12.041 proje için yaklaşık 1 trilyon 7 milyar lira ödenek ayrıldı. Bu ödeneklerin en yüksek payı, ulaştırma ve haberleşme ile eğitim sektörüne ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2024 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan 12 bin 41 projeye, yaklaşık 1 trilyon 7 milyar lira ödenek tahsis edildi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, programda merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT'ler, özelleştirme kapsamındakiler, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının yatırım projeleri yer aldı. Mahalli idarelerin ise yalnızca dış krediyle finanse edilen projelerine programda yer verildi.

2024 Yılı Yatırım Programı, 12'inci Kalkınma Planı'nda bulunan temel politikalar, 2024-2026 Dönemi Orta Vadeli Program'da yer alan politika, öncelik ve bütçe büyüklükleri dikkate alınarak hazırlandı. Projelerin belirlenmesinde azami oranda seçicilik ilkesine uyuldu. Deprem riski nedeniyle başlanması zaruret arz eden projeler ile toplumsal ve ekonomik etkisi güçlü olan ve ekonomiye ivedilikle kazandırılması gereken projelere öncelik verildi.

 

Etiketler:
yeni yıl yatırımları

DİĞER HABERLER

Borsadan kapanış rekoru
Borsadan kapanış rekoru
20 Şubat 2024 Salı
İşsizlik rakamı açıklandı
İşsizlik rakamı açıklandı
19 Şubat 2024 Pazartesi
Dolar/TL haftaya nasıl başladı
Dolar/TL haftaya nasıl başladı
19 Şubat 2024 Pazartesi