Ders zili başlıyor

Ders zili başlıyor

Ülkemizde yüz yüze eğitim bugün başlıyor. Birbuçuk yılı aşkın bir süredir okullarından uzak kalan öğrenciler bugün okullarına ve öğretmenlerine, öğretmenler de öğrencileriyle buluşacak. Okulların açılması nedeniyle başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar da bir dizi önlem aldı. Okullarda sağlık ve hijyen koşullarına azami ölçüde titizlik gösterilecek. Aşı yaptırmayan öğretmen ve okul personelinin bu kapsamda her hafta düzenli olarak PSR testi yaptırmaları zorunlu tutuldu.

Tüm ülkemizde olduğu gibi Adana’da okulların açılması nedeniyle tüm önlemler en iyi şekilde alındı. Adana Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlar günler öncesinden hazırlıklarını tamamladı.

Gazette muhabirlerinin derlediği bilgiler, okullarda devletin aldığı önlemlerin yanısıra, öğrenci velilerinin de kendilerince önlem alması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Adana’da aşısını yaptıran öğrenci velileri, aşı yaptırmayan öğrenci velilerinin ya okula gelmemesini ya da düzenli olarak her hafta test yaptırmaları gerektiğini yineledi.

Çocukların sağlığının ve eğitimin her şeyden önemli olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Çocuklarımız zaten bir buçuk yılı aşkın bir süredir okullarından, öğretmenlerinden uzak kaldılar. Bu dönem hepimiz açısından olduğu gibi çocuklarımız için daha zor geçti. Çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. Bugün ders zili başlıyor. Bu sevindirici bir gelişme. Ancak, devletin aldığı önlemlerin yanısıra, bizlere de önemli sorumluluklar ve görevler düşüyor. Bizler de hem kendimizi hem çocuklarımızı korumak zorundayız. Bu açıdan herkes kendine çeki düzen vermelidir” diye konuştular.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER