‘Duyarlı insanlar sayesinde kampanyamız ilerliyor’

‘Duyarlı insanlar sayesinde kampanyamız ilerliyor’

Adana’da yaşayan Kateryna ve Umut Şen çiftinin SMA Tip 1 hastası kızı Sofia Deniz Şen için, geçtiğimiz haftasonu kermes düzenlendi.

75. Yıl Sanat Galerisi önünde düzenlenen ve yaklaşık iki gün süren kermesi, Adana-Ukrayna Dostluk Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği organize etti.

Bağışçıların gönderdiği ürünlerin satıldığı kermesin tüm geliri, Sofia Deniz’in tedavisi için kullanıldı.

Konuyla ilgili Gazette’ye konuşan baba Umut Şen, ‘’Kızım SMA Tip 1 hastası ve onun için bir kampanya başlattık. Bu kampanya kapsamında da kermes yaparak, sesimizi daha fazla insana duyurmaya çalışıyoruz. Sağ olsun İrem Hanım bu süreçte bize çok büyük destek oldu. Sesimizi duyurmamızda yardımcı oldu. Dernek adına bu düzenlediğimiz kermesi organize etti ve kermesin gelirleri de Sofia Deniz’e bağışlanacak. Tabi bizim buradaki amacımız daha fazla insana ulaşmak, daha fazla insana sesimizi duyurabilmek. Kermesimiz de gayet güzel geçti. Sağ olsunlar duyarlı halkımız kermesimize yoğun bir şekilde ziyaret gerçekleştirdi. Kermes yapacağımızın duyurusunu yapınca, bağışçılarımız kermes öncesinden ürünlerini gönderdiler. Bağışçılarımız önce ürün desteğinde bulundular, daha sonra o ürünleri satarak, buradan gelen geliri Sofia Deniz’in kampanyasına aktardık’’ dedi.

Kermes fikrinin daha önceden akıllarında olduğunu belirten Şen, ‘’Pandemi sürecinde hafta sonu yasakları nedeniyle o zaman yapamamıştık ama asıl fikir amacımız önce Adana halkına ulaşmaktı. Çünkü Sofia Deniz Adana’da doğdu, Adana’da yaşıyor ve Adana’da büyüyecek. Ben de Adanalıyım. Dolayısıyla bizim bebeğimizi önce Adana’nın desteklemesini isterim. İnşallah Sofia da sağlığına kavuşunca, Adana’mıza hayırlı bir evlat olacaktır. Onun için Adana’da bire bir diyalog kurarak, kermesler düzenleyerek derdimizi daha rahat anlatabiliyoruz. Bu yüzden kermes fikri geldi aklımıza. Tabi düzenlediğimiz kermeste ürün sattığımız için gelen geliri de Sofia Deniz’in kampanyasına aktarıyoruz. Bu kermesimiz iki gün sürdü ama ilerleyen günlerde bu tarz organizasyonlarımız olacak’’ diye konuştu.

Sofia Deniz’in yaklaşık 8 ay zamanı kaldığını dile getiren baba Şen, ‘’Adana halkı zaten ezelden beri duyarlıdır. Ayrımcılık olmasın ama bizim yöremizin insanı gerçekten çok sıcak kanlıdır. Biz biliyoruz ki Adana halkı bize desteklerini esirgemiyor. Duyarlı insanlar sayesinde kampanyamız yüzde 24’e geldi. Dua ederek, bağış yaparak, paylaşarak duyarlı insanların sayesinde kampanyamız bu kadar ilerledi. Yaklaşık 8 ay zamanımız var ve biz kampanyamızı tamamlayacağımıza inanıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

‘Sofia Deniz, kendisini kurtarmamızı istiyor’

Adana-Ukrayna Dostluk Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı İrem Tarı ise, ‘’Ben Ukrayna doğumluyum. Aynı zamanda da Türk vatandaşıyım ve Adana’da yaşıyorum. Adana cennet bir yer olduğu için buradayım. Sofia Deniz kızımızı yaklaşık 6-7 ay önce duydum, ziyarete gittim. Minik kızımızı görünce dedim ki, ‘Ben bu kızımızın elini bırakmayacağım.’ Çünkü öyle bir bakışı var ki, elimizi uzatmamızı, onu kurtarmamızı istiyor. Zamanla Sofia benim manevi torunum oldu. Evimin duvarına onun fotoğrafını astım ve her gün gidip seviyorum onu ama maalesef Sofia Deniz şu anda hastanede. Hepimizin el birliğiyle onu kurtarmamız gerekiyor. Hatta Adana olarak biz bize yeteriz. Çünkü Adana’ya da bu yakışır. Adana sıcak kanlı insanların, yardımsever insanların memleketi. İnşallah en kısa zamanda el birliğiyle Sofia Deniz’e nefes olacağız’’ dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER