“Emekliler insanca yaşamak istiyor”

“Emekliler insanca yaşamak istiyor”

HABER MERKEZİ-Tüm Emekliler Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Manaz, Temmuz ayı ile birlikte emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarının, iktidarın enflasyon rakamlarıyla gündeme girdiğini kaydetti. Manaz, temel tüketim mallarına yapılan zamların yüzde 50’leri bulurken, emekliye verilecek zammın sadaka düzeyinde kalacağını savundu.

Tüm Emekliler Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Manaz, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları dile getirdi:

“Siyasi iktidar emekli sendikalarını kapatmaya çalışacağına uluslararası yasalara da uyarak emeklilerin sendika hakkını tanımalıdır. Ülke de huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıldışı bahanelerle engellenmiştir.  Böyle bir yaşama mahkûm değiliz! Alanlarda haykırıyoruz, Emekliyiz, açız, isyandayız! Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz.

Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz! "Bayram harçlığı" değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz.  Pandemi bahanesi ile 65 yaş üstüne yasaklanan toplu taşıma araçları serbest hale gelmelidir.  İşte bu nedenle bugün Tüm Emekliler Sendikası olarak alanlardayız. Emekliyiz, insanca yaşamak istiyoruz!

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER